H7 žárovka nemusí být jen obyčejná „halogenka“

Společnost Osram je známá doslova po celém světě. Specializuje se na více oborových odvětví osvětlovací techniky a zásobuje trh špičkovými výrobky pro domácnosti, veřejné prostory, pracoviště, výrobní sféru a automobilový průmysl. Celkový sortiment čítá přibližně pět tisíc typů světelných zdrojů, z nichž zhruba jedna desetina je určena pro osvětlovací tělesa světlometů motorových vozidel včetně motocyklů.
Pevná pozice na trhu a především na špici mezi několika dalšími konkurenty (např. Philips a Tungsram) vytváří firmě dobré renomé a tím pádem také určitou záruku kvality, ať už se jedná o jakýkoli typ svítidla.

ulice

Osvětlovací zdroje Osram do předních světlometů osobních automobilů a motocyklů se dělí do pěti základních skupin, z nichž každá oslovuje jiný segment řidičů a provozovatelů vozidel:
Ultra Life – tato modelová řada se specializuje na prodlouženou životnost, což ocení zejména ti, co preferují dlouhodobou spolehlivost a nehodlají dvakrát do roka absolvovat výměnu žárovek odborníkem v servisu. Ideální pro dálkovou dopravu, přepravní společnosti a časté jízdy v městském prostředí. Ve srovnání s ostatními typy mají však horší světelné parametry, ale stále v toleranci bezpečného provozu.
Silverstar – jsou určeny pro řidiče, kteří jezdí převážně v noci, a dálkové trasy. Světelný kužel je ve srovnání s běžnou halogenkou delší o jednu pětinu a zároveň je o polovinu vyšší světelný výkon.

osvětlená silnie

Cool Blue Intense – výrobce přikročil k vývoji tohoto typu ze dvou důvodů – především napodobují xenonové výbojky svým studeným bílým světlem mírně posunutým do modrého spektra, ale stále v rámci homologace. Zároveň je tato barva světelného kuželu příjemnější pro lidský zrak a zvyšuje jízdní komfort.
Night Breaker – nejprodávanější model H7 žárovek a vítěz několika spotřebitelských testů a anket. Řidiče si na svou stranu získalo až o 130 procent více světla a o 40 metrů delší světelný kužel.
Night Racer – ideální volba pro světlomety motocyklů, kde je kladen důraz na bezpečnost zejména silnějším osvitem pravé krajnice a prodlouženým kuželem světla v jízdním pruhu.