Cesty

–          Někteří z nás cestují do ciziny, vozí si drahé suvenýry, nafocené nádherné západy slunce a prázdnou peněženku.
–          Samozřejmě jsou i tací, co nejezdí nikam a stále jen pracují a šetří.
–          Třetí skupinou by pak mohli být ti, které zahraniční letoviska nelákají a prohledávají zapadlé kouty naší republiky, anebo když už vyjedou, většinou vlezou do nějakých hor a zmizí na týden nebo tak z civilizace.

Cestovat se nemusí daleko a ani na týdny. Dokonce se nemusí cestovat ani na dny, občas stačí vycestovat na pár hodin, na dvě, nebo na jednu.
Necestuje se pak asi nikam daleko, ale třeba do místního lesa na procházku, projít se k nějakému neznámému památníku, za babičkou, se psem, do muzea, nebo se třeba podívat na městský vánoční stromeček.
Vaše cesta může vést kamkoli jen Vás napadne, důležitý je však první krok.


Vyrábění

–          Dostává se zase do módy vyrobit si poličku, misku, nové šaty, nebo cokoli jiného.
–          Vyrábět se dá levně, ale i draze.
–          Vyrábět se dá ze všeho.
–          Dokáže to každý a zabaví to často i větší množství lidí, třeba celou rodinu. Takové společně strávené chvíle, mohou být drahocennější, než společné obědy.

Pokud jste to nikdy nevyzkoušeli, co si třeba jako první zkusit vyrobit něco typického pro nějaký svátek, na Velikonoce, Vánoce, Den dětí, a podobně. Možná se Vám vyrábění dostane do krve a Vy odějete svůj domov do nového.
Drobné nedostatky jsou známkou ruční výroby.


Sport

Stejně jako se dá chodit na procházky, dají se ty cesty běhat, jezdit na kole, nebo koloběžce a vidět víc, udělat něco pro svou fyzičku a získat ze sebe lepší pocit. Je však nutno dodat, že si musí každý vybrat podle sebe a když ho běhat nebaví, neměl by se do toho nutit. Zkuste kolo, jezděte po okolí, poté dál a nakonec si kolo třeba vezmete s sebou na dovolenou a projezdíte křížem krážem například Pálavu.

Pokud se bavíme o sportu, nemusí to nutně být nic dálkového, i sporty pro dva, nebo pro skupiny jsou zábava, pokud máte koho překonávat, rozdíl úrovní však může začátečníka odradit, a proto je třeba netlačit na pilu a brát to s nadhledem. Zábava je tu proto, abychom se u ní balili.
Vždy je tu někdo lepší a to nás pohání stále vpřed.

Zaslán v Nezařazené