Čerpáme vodu

Jistě víte, že vodu do bazénu je třeba nějakým způsobem dostat. Běhání s kbelíky už asi nebude fungovat, a tak se napustí voda přímo z kohoutku. Tím máme vodu v bazénu, tak jaképak čerpadlo, řeknete si. Zřejmě jste ještě nikdy bazén neměli, protože byste tohle nemohli říci. U bazénu totiž má být i filtr. A pokud si myslíte, že jde do filtru nalévat vodu kbelíky, a tak ji jako nějak filtrovat, hm. Zkuste to. Dejte pak vědět výsledek.

Pes v bazénu

Lidé moudří vědí, že filtr k bazénu prostě patří a je jedno, zda volí kartušový, nebo ten kvalitnější pískový. A k tomu patří čerpadlo, které bere vodu z bazénu a žene ji právě do řečeného filtru, odkud ji zase vyžene ven, zpět do bazénu. Můžeme tomu říkat koloběh vody v bazénu. Filtr zachytí, co zachytit má a může a voda je opět čistá.

No, a právě u toho je hlavním přístrojem právě čerpadlo.

Odborníci ze servisu bazénových čerpadel by ještě dodali, že jich je spousta druhů. Pár z nich si vyjmenujme.

  • Hanscraft

  • FreeFlo

  • Brilix

  • Winner

  • Betar

  • Shott

Samozřejmě, že je nelze jmenovat všechny. Proto jsem vybral jen pár čistě namátkou.

Jako každý jiný stroj i tyto je třeba udržovat, kontrolovat a třeba i provést nějakou malou opravu. Radím vám, sami se do toho nepouštějte. O tom, že je zde nebezpečí úrazu snad ani psát nemusím. Většinou to však stejně končívá tak, že jedete koupit nové. A to je značný zásah do rodinného rozpočtu, který nikdy nikoho moc nepotěší.

Vnitřní bazén

Právě proto je zde servis bazénových čerpadel a jeho lidi se o údržbu a případné opravy postarají. Mají na to jednak nářadí, a jednak znalosti i zkušenosti. Nemyslete, že to není potřeba. A samozřejmě s sebou vozí i náhradní díly, pokud by náhodou byly nutné.

Jejich práce proběhne rychle a nemusíte se obávat nějakých zádrhelů. Tito lidé vědí, co mají dělat. A Věřte, že jste tím prospěli sami sobě i svému přístroji. Zase vám bude sloužit o něco déle.