Jak ušetřit na vánočních dárcích?

Nemusíte kupovat drahé dárky proto, abyste ostatním ukázali, jak moc si jich vážíte a že vám na nich záleží. V dnešní době, kdy je spousta rodin s velmi napnutým rozpočtem, není nic neobvyklého, že si dávají mezi sebou jen drobné dárečky nebo dokonce vůbec žádné. Rozumíme ale, že chcete ostatní potěšit a vybrat jim takový dárek, který se jim bude líbit.

Jak tedy můžete na vánočních dárcích ušetřit?

balení dárků

Nakupujte průběžně

Nezačněte nakupovat dárky až dva týdny před Vánoci. To je to nejhorší, co můžete udělat. Dáte v jeden měsíc velký objem peněz na dárky a přitom, kdybyste nakupovali průběžně, částka by se vám hezky rozložila. Pokud budete nakupovat dárky v průběhu celého roku, můžete trefit různé výprodeje a slevové akce, díky kterým pořídíte skvělé dárky téměř za hubičku. Před Vánoci už moc slevových akcí není, zvlášť v kamenných prodejnách, jelikož obchodníci ví, že lidé koupí jejich zboží i za plnou cenu.

Dejte se do vyrábění dárků

Doma vyrobené dárky jsou skvělé, protože ukazují, že jste si s dárkem dali daleko více práce, než že jste ho jen koupili a zabalili do papíru. Pokud máte na něco talent, třeba výroba keramiky, fotografování, malování, šití, nebojte se obdarovat celou rodinu svými výrobky. Nebo můžete vyrobit skvělé jedlé dárky. Budete-li je vyrábět pro celou rodinu, vyjde vás to finančně laciněji, než kdybyste obdobný dárek kupovali již hotový. Vyrobit můžete třeba čokoládové pralinky, nakládané dobrůtky nebo likéry.

e-shop

Hlídejte si poštovné zdarma

E-shopy v období listopad/prosinec často nabízí poštovné zdarma, buď na všechno, nebo od určité částky, která bývá ale velmi nízká. E-shopů je dnes na trhu spoustu a takto se vás snaží přinutit, abyste si nakoupili právě u nich. Určitě těchto akcí využijte.

Slevové kupony

Jak v kamenných prodejnách, tak na e-shopech, máte možnost využít spoustu slevových kupónů, které vám pomohou ušetřit peníze. Do kamenných prodejen chodí často jako bonus ke klubovým kartičkám a na e-shopy zase najdete různě po internetu. Můžete třeba využít slevový kupón About you 25.