Jaké účinky má užívání kolagenu na naši pleť?

V tomto článku se zaměříme zejména na to, jaké účinky má pravidelné užívání kolagenu na naši pleť. Pravda je totiž taková, že kolagen pleť dokáže povzbudit a udržet její mladistvý vzhled.

Kolagen je v pleti běžně obsažen, ale bohužel, s příchodem zhruba 25 roku tělo ztrácí pomalu schopnost produkovat kolagen samo. I to může být důvod, proč se v tomto věku objevují první lehké známky stárnutí pleti. Naštěstí lze tomuto jevu předcházet užíváním kvalitních kolagenových doplňků.

Žena

Vrásky

Kolagen pomáhá udržet pleti její pružnost a elasticitu a zachovává její mladistvý vzhled. Zpomalí výskyt jemných vrásek, z kterých se časem stávají hluboké, nepřehlédnutelné vrásky. Pokud kolagen užíváte v tabletkách, nepůsobí jen na pleť na obličeji, ale na celé tělo, což je skvělé, jelikož vrásky nejsou jen výsadou obličeje. Stejně jako obličej zasahují i kůži na krku či dekoltu.

Hydratace

Příznivě také působí kolagen na hydrataci ve vaší pleti. Hydratace je nezbytná pro krásnou a zdravou pleť. Spousta žen vyhazuje tisíce korun za drahá hydratační séra, ale možná stačí jen zvýšit hladinu kolagenu, aby vaše pleť získala zpět svou hydrataci a vaše tváře byly opět šťavnaté.

Krása

Problematická pleť

Kolagen také prokazatelně pomáhá problematické pleti trpící na akné a následnou regeneraci po jeho vymizení. Pomáhá tedy i s drobnými jizvičkami, které po akné zůstanou. Pokud se tedy léčíte s akné, uděláte jen dobře, pokud ke své léčbě přidáte i pravidelné užívání kolagenu.

Pamatujte si, že kolagen však není určen jen pro ženy. Všechny výše uvedené důvody jdou stejně dobře aplikovat i na mužskou populaci. Ani muži přece nechtějí mít vrásky nebo obličej plný akné, ale naopak touží po krásné a hydratované pleti. Při výběru kolagenu si dejte pozor, aby se jednalo o opravdu kvalitní přípravek. S rostoucím trendem užívání kolagenu se bohužel objevilo i spousta výrobků, které nejsou zdaleka tak kvalitní, jako vaše pleť potřebuje.