Naše babičky budou nahrazeny chůvami

Problém s hlídáním dítěte je stále opomíjeným tématem. Zasahuje to již u batolat. Rodiče by chtěli pracovat v roce dítěte, ale ČR to neumožňuje. Něco jako jesle již neexistuje a když ano, tak máte mizernou šanci na přijetí.
hlídání batolete
Dlouhá pracovní doba je druhým faktem. Česká republika je velmi produktivní zemí, jsme takový workoholici. Ale otázkou je, zda je to vskutku dobře. Je to sporná otázka. Potřebujeme, aby náš stát prosperoval, ale také potřebujeme mít ve státě schopné lidi. Je těžké ty „schopné lidi“ získat, když země je nijak nepodporuje. Spíše to vidíme naopak. Místo rodáků pozorujeme cizince na sociálních dávkách s nohami nahoře. My musíme držet pusu a snažit si všechno sami zařídit.
Dítěti tedy hledáme chůvu. Dnes na internetu najdeme miliony inzerátů. Jednak to mohou být nabídky napřímo. V tomto případě jsou to jednotlivci nezávislí na agentuře. Obvykle u jejich profilů najdete fotografii a základní informace.
problematická chůva
Dále můžeme najít agentury, které si najímají hlídačky. Možná to můžeme považovat za tu spolehlivější cestu. Ceny hlídání se pohybují okolo 120 Kč. Někdy tato částka může převyšovat. To může být problém pro ženy, které si chtěly při mateřské dovolené přivydělat a vzaly si poloviční úvazek. Mohlo by se stát, že výše platu se bude rovnat výdaji peněz za dítě.
Než celý „babysitting“ začne, měli byste si s chůvou promluvit o zvyklostech Vašeho dítěte. Počínaje stravovacím režimem až přes pravidla výchovy. Hledejte si chůvu iniciativní, která má doopravdy cit k dětem. Také by měla být spolehlivá. Jednak by měla všem Vaším požadavkům rozumět a veškeré Vámi vysvětlené věci o chodu dne bezproblémově přetlumočit. Docházka by měla být také pravidelná, přeci jen byste nechtěli kvůli chůvě přijít na nějaké důležité jednání pozdě.
Pokud si najmete někoho z agentury a Vaše ratolest již dochází do školy, tak můžete požádat o případné doučování. Také v nabídce můžete najít pouhé doprovody a to buď z kroužků anebo ze školy.