Šetřete životní prostředí

Co koupit do výbavičky?
Někteří rodiče při pohledu na dvě čárky na těhotenském testu začínají propadat panice, protože mají už jen 9 měsíců na to, aby nakoupili všechno potřebné pro své miminko. V obrovské záplavě informací a produktů, které nás dnes obklopují, může být trošku problém se ve všem zorientovat, a s chladnou hlavou a rozumem koupit jen to, co doopravdy využijete. Jedním ze základů výbavy pro miminko jsou plenky. I těch dnes existuje obrovské množství, a zpočátku pro nezkušené rodiče může být problém najít to, co skutečně potřebují.

svrchní kalhotky

Jednorázové nebo látka?
Téma ekologie se v poslední době hodně probírá, a i mnoho rodičů chce alespoň zčásti ulehčit životnímu prostředí. Proto se uchylují k ekologickým látkovým plenám. Dnes je koupíte z bavlny nebo z bambusu v podobě čtverců nebo vkládacích plen. Obvykle se dává čtvercová plena složená, na ni vkládací plena a celé se to zabalí do kalhotek. I svrchní kalhotky na látkové pleny existují v mnoha a mnoha provedeních.

Svrchní musí být nepromokavé
Aby plena udržela vše uvnitř a nečekalo vás nepříjemné překvapení, musíte na látkové pleny použít svrchní kalhotky, které jsou vyrobeny z prodyšného polyuretanu. Ten udrží nepořádek uvnitř, ale zároveň dovoluje pokožce dýchat. Zapínají se na patentky nebo suchý zip.

vrchní kalhotky

Rostoucí kalhotky
Protože počáteční investice do látkoví není nejnižší, snaží se výrobci nabízet takové kalhotky, které rostou s miminkem. Díky patentkám je zapínání variabilní a lze tak snadno měnit velikost kalhotek podle velikosti dítěte. I díky tomu ušetříte, protože vám kalhotky vydrží déle.
Pro látkoví u nás koupíte kompletní výbavu – od látkových plenek až po přebalovací podložky. Nevíte si rady? Rádi vám pomůžeme vybrat to, co potřebujete. Máme v nabídce výbavu pro kluky i pro holky. S námi bude v suchu i vaše miminko.