Bezpečnost na prvním místě

Ať už se jedná o počítač, notebook, mobil či tablet, při dnešním pokročilém vývoji a dostupných informacích na internetu je potřebné, aby uživatelé chránili svá zařízení, emaily, sociální sítě – hesly. Pokud často cestujete a pracujete převážně na cestách, hesla jsou pro vás důležitá. Může se stát, že svůj tablet zapomenete ve vlaku, v knihovně či kavárně a problém může být hned na světě. Bezpečnost nepodceňujte!
internet security

1.      Mobil

 
Mobily patří do nejrizikovější skupiny, jelikož se jedná o drobné věci, které se ztrácí nejčastěji. Zloději je často prodávají třetím osobám nebo se ze zařízení snaží vymámit veškerá hesla k vašim účtům, která byla na vašem zařízení použita. Nezapomeňte si telefon řádně zabezpečit a to hned několikafázovým zabezpečením, jako je PIN číslo, otevření pomocí otisku prstu či snímání oční rohovky. Není také na škodu si zařídit GPS vyhledávání, kdy při odcizení budete mít možnost telefon vyhledat.

2.      Notebook, tablet

 
Další rizikové zařízení, které je mezi zloději oblíbené. Krádež většinou není tak jednoduchá, jelikož má tablet vyšší hmotnost a také může dosahovat větších rozměrů. K odcizení většinou dochází vinou majitele, kdy celou tašku ponechá bez dohledu na nádraží, restauraci nebo na různých veřejných místech.  Následky krádeže však u notebooku mohou být zásadní, jelikož přes PC, laptop či tablet většinou řešíte i důležité věci jako je internetové bankovnictví, platby za telefon aj. Při těchto akcích zadáváte citlivé údaje, které jsou snadno zneužitelné. Nezapomeňte se odhlašovat a hlavně si hesla do důležitých online aplikací neukládejte! Nikdy nevíte, kdy to může být použito proti vám.
 hackování ve světě
Bezpečnostní experti se snaží ke každému elektronickému zařízení vymyslet mnoho fíglů, jak bezpečně chránit veškeré aplikace nejenom před zloději, ale také před vašimi kolegy a dětmi.
Na internetu se nachází mnoho návodů, jak na konkrétní typy zařízení. Nevíte li si rady, zkuste využít chytré vyhledávače a najít si informace, které potřebujete. V opačném případě je možné vyhledat odborníka a vše s ním prokonzultovat.

Zaslán v Nezařazené