Co jsou to superpotraviny?


V dnešní době se můžete velmi často setkat s pojmem superpotravina.  Jedná se nejčastěji o semínkanebo sušené plody některých rostlin. Jsou to potraviny, které jsou velmi bohaté na vitamíny, minerální prvky, enzymy, vlákninu apod. Využívají je hlavně lidé, kteří chtějí nějakým způsobem žít a jíst zdravě. Mají hlavě vysoký obsah antioxidantů.
superpotravina

Většina těchto potravin pochází ze zahraničí. Vyskytují se hlavně v exotických krajinách. Díky místu, kde vyrůstají, v sobě zadržují důležité látky, díky kterým i samy přežívají.

Mezi ty nejznámější superpotraviny patří Aloe Vera, Chia semínka, konopná semínka, kakaové boby, karob a mnoho dalších.

Aloe Vera

Je velmi bohaté na vitamíny, minerály či organické látky. Je využívané jak v lékařství, tak i jiných oborech. Působí protizánětlivě a má antioxidativní působení.
Chia semínka

V dnešní obě o nich ještě moc lidí neví. Jsou vcelku nová a obsahují látky jako železo, vápník, mangan apod.
Konopná semínka

Samozřejmě myslíme ty bez obsahu THC. Obsahují kyseliny, které pozitivně působí na naše tělo. Podporují rovnováhu a zabraňují lámání vlasů.
Kakaové boby

Obsahují látky jako hořčík, síru, železo apod. Působí velmi dobře na náš imunitní systém.
Karob

Je znám pod názvem svatojánský chléb. Má velký obsah bílkovin, minerálů a vitamínů.

Ve velkém množství v něm můžeme nalézt hořčík, vápník, železo, nikl apod.

Překvapením pro vás asi bude, že mezi superpotraviny se řadí také ořechy (ať už vlašské či piniové), avokádo, granátová jablka, kiwi, mango a mnoho dalších.  


O těchto potravinách platí, že by se měly co nejméně tepelně upravovat. Pokud byste je ale upravovat chtěli, pak maximálně do 42 °C.

Pokud byste si chtěli právě tyto produkty zakoupit, v dnešní době už se nachází skoro všude po světě. Příkladem je například AWA shop, který se nachází v Praze a Brně.
chia semena

Nemusíte tyhle potraviny jíst pouze kvůli tomu, abyste začali žít zdravě, ale pokud máte nějaké zdravotní problémy, jako je nedostatek minerálních látek, enzymů, vitamínů či látek jako je hořčík, železo, vápník apod. budou pro vás superpotraviny tou skvělou volbou.