Co vše je moudré vozit v autě?

Každé auto by mělo mít povinnou výbavu, díky které v případě nutnosti je možné někomu zachránit život či rovnou k tragédii předejít. Krom toho byste však měli vozit i něco navíc. Přeci jen, na silnici mohou nastat situace, které vyžadují nutnost zasáhnout a bez adekvátního vybavení toho nebudete schopni. Nemusí se vždy jednat pouze o život ohrožující situace, ale i o relativní marginálie, které však mohou být velice nepříjemné. Vždy je lepší mít s sebou užitečné věci, které sice nikdy nepoužijete, než je nemít a pak toho v daném okamžiku litovat.
prodlužovací kabely
1.      Tažné lano – jak dostat auto z příkopu nebo ho dovést například do nejbližšího servisu? Ano, pomocí tažného lana. Jedná se pomocníka, který se může velice hodit. Lano by mělo být, pokud možno co nejkvalitnější. Kupujte pouze u prověřených prodejců, kteří nabízejí pouze prvotřídní zboží. Přetržené lano při vlečení jiného auta totiž může vyústit až v tragédii, což jistě není ve vašem zájmu.
2.      Startovací kabely – někdy se stane, že vaší baterce z nějakého důvodu dojde šťáva. A zde se vám budou hodit startovací kabely. Díky nim můžete do svého vozu jednoduše načerpat tolik potřebnou energii k tomu, abyste byli schopni dojet, kam potřebujete. S pomocí kabelů samozřejmě nemusíte posloužit pouze sobě, ale pomoci i jiným.
startovací kabely na baterii
3.      Škrabka se smetákem – ano, ani tyto na první marginální doplňky by ve vašem autě neměly chybět. V letních měsících je sice moc nevyužijete, ale jakmile udeří první mrazy, budete rádi, že máte smeták i škrabku po ruce. Bez jejich pomoci odstraňování sněhu z kapoty či námrazy z okna je prakticky nemožné.
4.      Baterka – je vhodné mít také vždy po ruce baterku, nebo třeba její alternativu v podobě čelovky. Mít světlo se totiž hodí. Takové vyměňování kola v nočních hodinách prakticky poslepu není zážitek, který byste si asi chtěli vyzkoušet. Vhodná kvalitní baterka vám dokáže vytvořit dostatečné množství světla na to, abyste výměnu provedli bez větších potíží i když je venku tma jak v pytli.