Finanční svoboda

Finanční svoboda je velké téma. Přiznejme si otevřeně, že každý z nás by chtěl dospět do fáze, kdy by byl finančně na tom tak dobře, že by si mohl dovolit vše, co by chtěl. Nemusel by se omezovat v nákupech, ani v ničem jiném.
evropská měna
Co znamená finanční svoboda?
Toto spojení může znamenat pro každého něco jiného. Obecně můžeme říci, že je to stav, kdy si nemusíme odříkat svoje oblíbené věci. Nemusíme se dívat na peníze při nákupu, můžeme si dopřát zkrátka vše, co chceme. Finanční svoboda znamená, že můžeme jezdit na dovolené, můžeme si užívat života plným douškem. Nicméně pro každého znamená opravdu něco jiného. Někdo si pod tím představuje, že zkrátka nemusí být bohatý, ale může si dopřát všechno tak akorát. Jednoduše vyjde každý měsíc, ale nemusí mít miliony.

Jaké nám z toho plynou výhody?
Výhod je samozřejmě celá řada. Největší je v tom, že se člověk nemusí každý měsíc nervovat nad tím, aby zaplatil vše, co potřebuje. Je mnoho věcí, které musíme každý měsíc zaplatit, ať už je to nájem, telefon, voda a další věci. Pokud máme finanční svobodu, tak se nemusíme o to tak starat, protože peníze máme na všechno. Další velkou výhodou je, že můžeme nakupovat tak, jak chceme a nemusíme se dívat na ceny. Nejde jenom o potraviny, ale jde samozřejmě o nákup oblečení, obuvi, kosmetiky, nábytku a dalšího. Velká výhoda je i v tom, že můžeme jezdit na dovolené všude tam, kam chceme, do různých exotických zemí a dopřávat si veškerý dostupný luxus. Můžeme létat v prémiové třídě, můžeme si dovolit veškerý komfort při cestování. Hlavní věcí také je, že si můžeme koupit by, jaký chceme a nemusíme si brát hypotéku. Vybavit si takový byt můžeme nechat klidně od architektů a pořídit si velmi kvalitní nábytek. Zkrátka si můžeme dovolit vše, co chceme. Výhoda vlastního bydlení, které si můžeme koupit a nemusíme si brát hypotéku je opravdu velká. Určitě mi v tom dáte za pravdu.
košile euro
Jak toho dosáhnout?
Nejlepší variantou je výhra v loterii, to se pak opravdu máme nejlépe. Obzvláště v případě, že vyhrajeme velké peníze. Další variantou je mít dobrou práci, protože z té si můžeme odkládat peníze a za nějakou dobu si můžeme užívat financí, které jsme si našetřili.