Jak se zbavit blech

Máte-li domácího mazlíčka a pouštíte ho občas ven, je možné, že vám domů přinese blechy. Odblešení domácnosti je vůbec obtížná činnost a často, i když uklidíte celý dům, nemáte s těmito drobnými, obtěžujícími škůdci pokoj. Nyní se dočtete, jak krok po kroku postupovat, abyste vaše bydlení zbavili blech.
 
Blechy se dokáží během několika dní množit o 800 milionů a žijí na svém hostiteli, ale bleší vejce mohou zůstat na kobercích, ložním prádle, a dokonce i na vás samotných.
smutný pes
Krok 1
Uvrhněte nakažené zvíře do karantény. Seberte veškeré podesty, koberce a oděvy a umyjte je v mýdlové vařící vodě, tato kombinace zabíjí vajíčka, larvy, pupeny a dospělé blechy. Všechno vyluxujte, neopomeňte ani praskliny v podlaze, nábytek, matrace a ostatní místa, na kterých ulpívá prach. Pokud máte koberec s vysokým vláknem, je potřeba ho napařit velmi horkou párou, abyste larvy zabili. Místo páry můžete koberec vyšamponovat. Pokud se vám do toho nechce, přivolejte odborníka, který larvy zabije působením infračerveného záření, je to však nákladná procedura. Nakonec vlezte do místa karantény a spolu s ní řádně umyjte i svého domácího mazlíčka, použijte dostatečné množství vody a mýdla, abyste v nejhorším larvy utopili, pokud se budou bránit působení mýdla.
psí blecha
Krok 2
Pokud si myslíte, že jste napadeni blechami, řádně se myjte, a to nejméně dvakrát denně. Můžete toto brát i jako preventivní opatření. Nezapomeňte na vaše vlasy, protože ty jsou ideálním místem pro blechy a jejich larvy. Češte se proto speciálním hřebenem na vši. Nakonec ještě jednou projděte všechna místa, která se dostala do kontaktu s kontaminantem.
 
Krok 3
V tomto kroku je zahrnuto varování. Zvláště v dnešní době trpí zvířata na různé alergie a některá z nich mají i velmi citlivou pokožku. Proto, než je začnete šamponovat, se ujistěte, zda nereagují háklivě, jejich pokožka nerudne a zvíře nekňučí bolestí. V opačném případě zajděte k veterináři, aby vám doporučil prostředek přímo určen pro vašeho mazlíčka. Kočky obecně špatně snášejí tea-tree oleje, cedrové oleje a citrusové oleje.