Jak hubnout správně

Přiznejme si, ženy, jen malé procento z nás je dokonale spokojeno se svou postavou. Námi nenáviděné „špíčky“ nás děsí po celý život a každou z nás minimálně jednou na život napadlo držet nějakou „skvělou“ dietu za účelem zhubnutí. Jenže! To je právě hned ten první omyl, kterého se všechny nevědomě dopouštíme.
hubnutí
Diety jsou totiž velice zrádné a ne vždy úplně efektivní tak, jak slibují. Minimálně kvůli obávanému jo-jo efektu, kdy sice zhubnete pár krásných kilo, jenže při ukončení diety nás drsná realita dostihne a kila se postupně hodně rychle vrací zpátky, takže skončíme s ještě horším číslem na váze, než když jsme se do diety pustily. Co tedy s tím? Hlavně se musíte vyvarovat veškerým dietním pověrám, které Vás mohou zcela zmást a tím efektivitu hubnutí smést ze stolu. Navíc, každá dieta nám vštěpuje špatné stravovací návyky, které si tělo pamatuje a poté se Vám bude hubnout už jenom hůř a hůř.
jablka s metrem
Důležité je hlavně číst složení potravin na jejich obalu. Začít můžete ale již od pečiva. Stává se, že většina pekáren své bílé pečivo dobarvuje, aby působilo zdravěji, ale stále se jedná o bílou mouku. Je třeba tedy se stravovat prokazatelně celozrnným pečivem a ne zcela se vyhýbat všem tukům. Ty jsou pro naše tělo také důležité, ale můžete vyměnit tuky z brambůrků za živočišné tuky, které jsou nejvíce obsaženy v rybách, jež jsou taktéž velice prospěšné pro náš organismus. Také je třeba jíst po dobu celého dne a určitě se nevyhýbat večernímu jídlu.

Nejlépe je jíst naposledy 2 – 3 hodiny před tím, než ulehnete do postele a jdete spát. Samozřejmě se nedoporučuje na noc všemi tak oblíbené vepřo – knedlo- zelo, ale jen zdravá, lehká večeře, nejlépe zeleninový salát z Vaší oblíbené zeleniny.
Věřím, že jste to právě Vy, kdo dokáže hubnout efektivně a žádný jo-jo efekt už Vás jistě nepřekvapí.