Jsou pravidelné revize elektro instalace skutečně nezbytné?

Je potřeba si přiznat, že naprostá většina z nás by již bez elektřiny nemohla být. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe, a hned uvidíme, kolik přístrojů které ji ke svému provozu potřebují, ve svém zorném poli máme. A není to jen počítač, mobilní telefon či televize, nýbrž i lednička a mrazák či pračka.

Zdálo by se tedy samozřejmé, že vzhledem k výše uvedeným skutečnostem budeme o elektrickou síť v našem domě pečovat a pečlivě ji udržovat. U většiny z nás je však opak pravdou. Tomu samozřejmě napomáhá jak to, že dokáže fungovat dlouhou dobu bez poruchy, tak i fakt, že naprostá většina vedení je skryta ve zdech a stěnách, mimo náš pohled. A jako v mnoha jiných případech, i zde platí, že sejde z očí, sejde z mysli.

elektrina2

Není tedy divu, že naprostá většina odborníků doporučuje nechávat provádět pravidelné revize elektro instalace. Ty mají sloužit k tomu, aby se odhalilo i malé poškození dřív, než stihne způsobit nějaký problém. Naprostá většina lidí je však opomíjí. Proč?

Jak již bylo řečeno, mnoho lidí zkrátka předpokládá, že elektřina bude fungovat. Pokládají ji za něco prakticky nerozbitného, co nemůže být nijak poškozeno. Koneckonců, rozvody jsou vedeny ve zdech a stěnách, a tam se jim nemůže nic stát, ne?

elektrikar4

Opak je zde bohužel pravdou. I zde může poměrně snadno dojít k poškození, které může mít nakonec fatální následky. Stačí si jen uvědomit, kolik požárů bylo způsobeno právě vadnou elektroinstalací. A že to není rozhodně nic příjemného, když vám vyhoří dům, asi není třeba říkat.

Ovšem ani samotná rána elektrickým proudem není nic, co bychom chtěli zažít. Pro osoby například se srdečními problémy může být dokonce fatální.

Je tedy jasné, že bychom se měli snažit těmto situacím předejít. Navíc když řešení je tak jednoduché a snadno dostupné – nechávat pravidelně provádět odborné prohlídky elektrických rozvodů v domácnosti. Jistě, budete za ně muset zaplatit, ale věřte, že se to rozhodně vyplatí.