Když není peněz dost

Znáte někoho, kdo nemá dostatek peněz, ba kdo nemá vůbec žádné a navzdory tomu si žije spokojeně a na dostatečně vysoké úrovni? Já tedy ne. A troufám si tvrdit, že ani vy ne. Peníze jsou prostě pro život lidí naprosto nezbytné, mají význam, který nelze ničím nahradit.

Ale co když je někdo nemá? A přiznejme si, že to není vůbec ojedinělý úkaz.

Když někdo nemá peníze, musí si je prostě ve vlastním zájmu zase co nejrychleji sehnat. Protože dokud je nemá, nemůže vést běžný plnohodnotný život, ani kdyby se o to pokoušel ze všech svých sil.

stojící mince

Jenže sehnat peníze není ani trochu snadné, jak jsme se o tom už nejednou mohli přesvědčit třeba i na vlastní kůži. A když se tyto nedají v určitém období vydělat a člověku scházejí i úspory, je tu vlastně už jenom jediná možnost. A tou je půjčka.

Půjčit si? Proč ne? Ale od koho a za jakých podmínek?

Když je na tom někdo ještě docela dobře, když nemá zásadnější nedostatky, nemusí to být problém. Ale co ten, kdo má potíží až nad hlavu? Tomu nejednou jen tak někde nevyhoví, toho spíše odmítají jako na běžícím pásu. Bankám vadí třeba nízké příjmy dotyčného, jeho záznamy v registrech dlužníků a podobně.

naše tisícovka

A co když se tedy nedaří žádnou banku přesvědčit? Pak přichází ke slovu nebankovní společnost a její hypotéka po insolvenci. To je totiž půjčka, u které se nedělají žádné mimořádné drahoty, u které se vyhoví i problematickým zájemcům. Pochopitelně ale jen tehdy, když tito prokážou alespoň minimálně svoji schopnost a ochotu půjčené peníze vrátit.

Zde je tak nezbytné mít aspoň takové příjmy, z nichž se dají hradit splátky, a chybět nesmí ani žadatelova nemovitost, která se tu musí dát po dobu splácení do zástavy.

Ale to je všechno. A kdo aspoň toto splní, dočká se tolik potřebné finanční pomoci. A může žít jako každý normální člověk. A dát si časem své finance zase do pořádku.