Kam za pěknými výhledy v Ostravě?

Jako největší dominantou, která přispěla k rozvoji města a stala skvostem celé Ostravy je oblast Dolní Vítkovic. Každoročně se zde konají koncerty jako je Beats for love nebo Colours of Ostrava, kde vystoupí vždy mnoho světových zpěváků a hudebníku. Ta se pyšní nejen tímto, ale také svou Bolt tower, pojmenovanou a vystavěno na počest sportovce Usaina Bolta. Na samotný vrchol věže vás vyveze prosklený výtah. Zde se nachází nejen vyhlídkové panorama, ale také útulná malá kavárna s úžasným prostředím a skvělou atmosférou. Naskytne se vám pohled na celá areál Vítkovic a jeho okolí. Avšak musíte počítat, že za tuto vyhlídku zaplatíte mezi 100 – 200 korun podle toho, jaký typ služby si zvolíte. Podrobný ceník naleznete na webových stránkách.
život ve městě

Pokud byste raději preferovali procházku, snadno se vydáte po turistické trase na haldu Emu. Pomalou chůzí dojdete zde cca za půl hodinky. Neobávejte se náročnosti terénu, pouze zvolte pevnou obuv, protože v nepříznivém počasí může zde být bahnitý terén.  Po výstupu můžete vidět výhled na celé město z ptačí perspektivy. Je to klidná a romantická procházka.

Pokud se půjdete podívat na radnici města Ostravy, nezapomeňte navštívit zdejší vyhlídku z věže. O vše se postará opět výtah. Uvidíte tradiční znak města vyobrazený prostřednictvím vysazených květin na Prokešově náměstí a tekoucí řeku Ostravici. Přístup zajištěn hromadnou městskou dopravou nebo procházkou z centra města. Můžete tak zhlédnou další budovy, kterými jsou například Masarykovo náměstí, městkou knihovnu, okresní soud. Cena za prohlídku se opět pohybuje kolem 100 Korun.
účtenky u kávy

Nová rozhledna byla postavena také v Ostravě – Hošťálkovicích. Nachází se 8 km západně z centra. Jedná se o nejvýše položenou, vyrobenou ze dřeva s výškou osmi metrů. Zde můžete upřít zrak až na daleké Beskydy. kterým vévodí Lysá hora. Tento výhled je veřejnosti zpřístupněn zdarma.

Nejen, že uvidíte členité město a její skvosty z ptačí perspektivy, ale skvěle si odpočinete a načerpáte spoustu energie. I váš partner tuto nádhernou procházku ocení. V blízkosti je dostupné mnoho restaurací a kaváren.