Život v online režimu

Online je všechno kolem nás, každé druhé dítě v předškolním věku ví, jak zapnout tablet nebo mobil. Každé třetí dítě školního věku je pak na Facebooku.
Facebook a sociální sítě se staly seznamem lidí kolem nás. Někoho poznáte a hned ho hledáte.
prohlížení na tabletu
A když nemáte Facebook tak hledáte na Googlu, možná i na Instagramu.
Křivdím Vám? Není to tak? V tom případě, jste světlá výjimka, u velké většiny populace to tak totiž opravdu je. Otázka je na snaze – má smysl se tomuto pokroku doby bránit? Je hlavně možné se online světu ubránit?
Jistě, můžete si smazat, nebo nikdy nezakládat profily na sociálních sítích. Můžete i přestat kontrolovat Vaši e-mailovou schránku, ale přesto se ve většině případech dostanete do situace, kdy budete muset k počítači zasednout a na ikonku internetu kliknout.
Doba jde stále kupředu a věci, které jste dříve řešili přes úřady a pošty, dnes řešíme přes internet.
Je to ulehčení, to ano, ale je to správné řešení? Opravdu bychom celé naše životy měli převést do virtuální reality? A ano ale není občas fajn dát se do offline režimu? Není to o tom být neustále na příjmu.

Pamatujete si, kdy naposledy jste někomu napsali dopis? Já například vzpomínám velmi dlouho, ale vím že e-mail jsem naposledy poslala před pár minutami.
Ano, je to smutné, ale jaký má smysl bránit se pokrokům této doby.
sociální media marketing
Jediné, co udělat můžeme a možná bychom i měli, je hlídat si čas strávený v online prostoru. Nic se nemá přehánět a k virtuálnímu světu internetu je velmi jednoduché vypěstovat si nezdravou závislost. Přece jen, na internetu zjistíte vše a život se zdá být o tolik jednodušší. Podstatné je najít tu správnou rovnováhu.
Vytřískejte z dnešních možností vše, co jen to jde, ale neobětujte tomu celý život. Internet nám umožňuje lepší možnosti, sebevzdělání, hledání a mnohdy i nalezení práce.
Ale přesto že máme díky internetu širokou škálu možností, nezapomínejme žít i ten klasický offline život..