Organizace skladu


Kupy zboží

Výrobní firma musí mít dobře vyřešenou logistiku, protože na jedné straně je potřeba zajistit dostatek zboží a na straně druhé vývoz k zákazníkovi. V jednu chvíli je tedy běžně ve skaldech spousta položek, protože materiál musíme mít včas dopředu a hotové výrobky čekají na export. Aby ve skladu nebyl guláš a zaměstnanci nepobíhali mezi regály a nehledali všechno možné, tak je potřeba software, ve kterém budeme vést potřebnou evidenci o tom, kde, co je, v jakém množství a tak dále. Skladník tedy přesně ví, jakou položku má kde vzít a v jakém množství ji dát na konkrétní místo.

kamion ve skladu

Samozřejmě je nutná souhra lidí v kanceláři, kteří třeba objednají zboží na určitý čas a zaměstnanci ve skladu ho musí převzít a zařadit do regálů. Vize do budoucna je v automatizaci, takže se možná dočkáme toho, že zde budou stroje sami zvládající zařazovat třeba palety do a z regálů, přičemž následné přemístění zajistí pásové dopravníky.

Paleta

V tomto prostředí jich můžete vidět skutečně mraky. Je to z toho důvodu, že na ni můžete dát mnoho věcí jako jsou třeba krabice ve velkém množství, protože mají solidní nosnost. Velmi často se setkáte s dřevěnými, přičemž ty mnohdy spadají do kategorie Europalet, takže je lze vozíkem nabrat ze všech stran, což je rozhodně praktické. Kromě tohoto materiálu jsou tu také plastové. Platová paleta cena se odvíjí od provedení i rozměrů, ovšem vzhledem k dlouhé životnosti není nijak vysoká. Provedení je opravdu spousta, takže si stačí vybrat.

krabice na paletě

Co se týče nosnosti, tak není problém dostat se na tunu a půl. Když se podíváme na hlavní výhody, tak první je rozhodně odolnost vůči vlhkosti, s čímž souvisí lepší odolnost a životnost. Zvládnou tedy i náročnější podmínky. Přechod z dřevěných na plastové bude stát nezanedbatelnou částku, ovšem potom nám už zůstanou, takže pořizovací náklady se nám začnou postupně vracet.