Proč se vlastně bát kohokoliv, kdo nechce nic ověřovat

Důležité je si zapamatovat – nikdy vám nikdo nedá nic zadarmo, aniž by za to nechtěl. Opravdu nikdy. I když je ta „odměna“ pouze dobré slovo nebo úsměv, pořád je to něco. Nikdo nedělá nic nezištně. A stokrát více a přísněji to platí ve světě financí. Nikdo vám nepůjčí peníze jen tak na dobré slovo, aniž by to neměl ošetřené. A pokud některé společnosti tvrdí, že vše, co je třeba, je jen dobré slovo a rodné číslo, tak si zakládáte na pořádný malér. Lichva není jenom slovo, kterým lidé zadlužení vlastní hloupostí označují exekutory, ale je to také reálný problém v České společnosti, který nesnese odkladu.
kalkulačka a výpočet pojištění.jpg

Černé ovce a hloupé ovce

Pokud se podíváte na zadlužené domácnosti, neuvidíte jenom ty tradiční neplatiče, kteří jenom nadávají, jak je všechno na prd. Ale uvidíte i spoustu domácností, které splácejí normálně – to, že jsou dlužníci, ještě neznamená, že jsou skutečně „neplatiči“. Ale takových je také dost a jsou stále hlasitější, protože se jim nelíbí, že uzavřeli pokoutnou smlouvu o půjčce, kterou podepsali celí šťastní, že nikdo nechce číslo jejich účtu ani se nedívá do registru, ale pak se do jejich bytu najednou nahrne exekutor ani neví jak, naskáčou tam úroky z prodlení a poplatky za řízení a jsou v úplném háji a nezachrání je ani to, že „utečou“ nebo že si zruší trvalé bydliště.
siluety kolegů.png

Právní nevědomost a ekonomická nevzdělanost

To jsou dva komponenty nutné pro úspěšné okrádání lidí na jejich vlastní „vyčůranosti“. Pokud dáte lidem pocit, že nad vámi určitě vyzrají a napálí vás, tak vám skočí mnohem pravděpodobněji na špek, než když se skutečně staráte o své klienty.
pokladnička černocha.jpg
Čím víc to všechno vypadá jako naprostá zlodějna, tím více tomu lidé věří a dokonce neustále přibývají další, kteří hledají cestu z finančních problémů vytvářením dalších finančních problémů. byť novinkou, stává se čím dál častější a my se jenom můžeme ptát, jak to zneužije i ta obrácená strana společnosti?