Rohlík – služba, která vám nákup doveze až domů

Zvyšující se pohodlnost a zrychlující se doba nutí obchodníky přicházet s novými systémy ulehčující život zaneprázdněným konzumentům. Tato stránka se specializuje v ulehčování nakupování běžných potravin nebo i drogerie. Pomocí pár kliků šikovně nakoupíte, co zrovna potřebujete a máte možnost buď zboží vyzvednou na speciálních místech nebo si zboží nechat přivézt. Rozvoz zboží je pouze pro nákup nad 500 korun a stojí dalších 19 korun. Rozvoz nákupu nad 1000 korun je zdarma. V této chvíli Rohlik rozváží pouze v Praze, kolem Hradce Králové a Pardubic, v Liberci, Olomouci a rozsáhlejší oblasti Brna.
kurýr na kole

V Brně a v Praze také poskytuje službu Rohlik Point, která kolektivně rozváží svačiny již od 100 korun do vybraných office center. Zaměstnanci využívající této služby také mohou od 300 korun nakoupit domů a vyzvednout si je v práci.
Co se týče kvality potravin, vypadá Rohlik hodně slibně. V sekci zelenina a ovoce je velký výběr produktů z českých polí a také v BIO kvalitě. Maso a jiné uzeniny také pocházejí z českých farem a dají se zde najít opravdové poklady. Ceny mnohdy odpovídají kvalitě, ale naleznete zde i kousky v akci, které se v porovnání s ostatními řetězci opravdu vyplatí nakoupit. Tomu je tak například u projektu Zachraň jídlo, kde je uvedeno zboží s blížícím se datem expirace. Nejenže jej zakoupíte s výraznou slevou, ale také se tímto zabraňuje zbytečnému plýtvání jídla. Jídlo, které není v daný den zakoupeno, je věnováno potravinové bance, a to se lidem s ekologickým duchem musí náramně zamlouvat.
košíček zeleniny
Podobné služby nabízí také Sklizeno nebo Tesco. Ti poskytují vyzvednutí zboží v uvedených prodejnách. Podobný trend pozorujeme i v zahraničí, například v Americe tato služba funguje bezplatně. Zboží zakoupíte a zaplatíte online, přijedete autem k vyhrazenému parkovacímu místu a zaměstnanec vám nákup přinese do auta. Uvidíme, kterým směrem se bude průmysl ubírat u nás.