S.r.o. na prodej se zárukou

Řeč je o takzvaných ready-made společnostech. O firmách, které byly založeny jako podnikatelský záměr. Společnosti, které se založí, a aniž by někdy začaly samy nějak podnikat, se nabídnou k prodeji. A proč to někdo dělá? Může na tom vydělat?

Prachy, nic než prachy

Ano může. I když v dnešní době už to není žádná sláva, jako v době kdy tento byznys začínal. Dnes nabízí založené ready made společnosti řada podnikatelských subjektů. Na našem trhu je tedy velká nabídka těchto společností. A kde je velká nabídka, tam jde cena dolů.

Nejlepší ceny sro na prodej začínají někde kolem 9.900 Kč. V čem se liší? Pokud pomineme cenu, tak se taková sro liší jménem a pak hlavně výší základního kapitálů. Mnoho podnikatelských subjektů, které podnikají v byznysu zakládání právnických osob, zakládají ready made společnosti s nejnižším možným základním jměním u sro, což znamená s kapitálem ve výši 1 Kč. Společnost nabízející ready made za výše uvedenou cenu nabízí přitom společnosti s kapitálem 18.000 Kč. Tato skutečnost vypovídá o nahlížení na vaše sro z pohledu vašich obchodních partnerů. Přece jen to vypovídá něco o serióznosti takové firmy.

Dalším faktorem, který si obchodní partneři, ale i konkurence všímají, je historie firmy. Proto ready made společnosti zrají jako víno. Jejich cena stoupá úměrně s jejich stářím. Ti, kdo budou vaší firmu lustrovat, se totiž budou zajímat o skutečnost, jak dlouho je vaše společnost na trhu. Vůbec přitom nebudou tušit, že jste si ji koupili před týdnem. Na první pohled to určitě nezjistí.

Jednoduché, rychlé řešení

Zvažujete, že si ready made společnost také koupíte? Víte co k tomu budete potřebovat? Kromě pár ověřených podpisů a plné moci budete potřebovat ještě jednu maličkost. Pevnou adresu. Adresu, kterou uvedete v Obchodním rejstříku jako sídlo vaší nové společnosti. Že ji nemáte? Nevěště hlavu. I zde se nabízí jednoduchá a přitom levná pomoc. Virtuální sídlo. Ale to už je o jiném textu.