Webovky jen tak pro radost

Osobní webové stránky jsou dnes velice v módě. Někdo má ambice si přivydělat, někdo se chce jen tak, nezištně, podělit o své umění, či zážitky z cestování. Někdo by uvítal přímo svůj osobní e-shop., kde by prodával to, co vyrobí, nebo co vypěstuje. Většina lidí, ale žije v přesvědčení, že jedinou možností, jak se dostat k takové webové prezentaci je, si ji nechat vyrobit. A nechat si něco vyrobit na zakázku, znamená také zaplatit za to nemalé peníze. A pak také platit za doménu, za webový prostor. Takže tady snaha o osobní webovou prezentaci většinou končí.

Stránky si vytvoříte třeba z postele

A přitom se dopouštějí velké chyby. Není problém si dnes vytvořit jakoukoliv webovou prezentaci i e-shop. A to dokonce zcela zdarma. Není na tom nic složitého, a myslím si, že to zvládne opravdu každý, kdo vládne minimální počítačovou gramotností.

Na internetu se nabízí mnohé společnosti, které lákají na své administrační rozhraní a které deklarují, že jsou zcela zdarma. Samozřejmě nic nikomu nebrání si je prohlížet a procházet, ale měli byste také přemýšlet.

Ono totiž, u většiny nabídek, to zdarma, je značně okleštěné. Dá se říci, že vás nechají vytvořit stránky. Naučíte se perfektně pracovat s jejich systémem, ale záhy zjistíte, že prostor vám darovaný vám brzy nebude stačit. Jedná se o umožnění umístění jen několika fotografií, či grafiky.

Tvorba webové prezentace

Možnost jen několika málo stránek v menu webové prezentace a podobně. Tristní bývá nabídka na vytvoření e-shopu. Vy to nastudujete, upravíte podle vašich potřeb a nakonec zjistíte, že do něj můžete umístit jen jednu položku zboží.

Takže se vyplatí opravdu tyto nabídky pečlivě prozkoumat. Dobré společnosti vám nabídnou umístění neomezeného množství odkazů v menu, solidní prostor pro vaše fotografie a celé stránky umístí na doméně takzvaného druhého řádu. U eshopu, vás ihned upozorní na omezení týkající se položek.