Zajeďte si do Miami, ekonomického giganta v Americe


Miami je městem celosvětového významu v mnoha oborech. Jde o ekonomiku, dopravu, kulturu, vzdělání, média a umění. V Miami je významný přístav a letiště.

Právě na místní letiště se dostanete, pokud se rozhodnete, že si procestujete tento kout světa. Letenky do Miami Levneletenky musíte kupovat s předstihem, pokud chcete získat jednu z levných letenek na cestu.

miami-

Miami International Airport patří k nejvytíženějším letištím na světě. Odbaví přes 30 milionů cestujících ročně. Letiště patří mezi hlavní letecké uzly společnosti American Airlines, jednoho z největších leteckých přepravců.

Zdejší přístav je jeden největších v zemi. Je to také největší přístav výletních lodí. Ročně má ekonomika díky přístavu 17 miliard dolarů.

S letenkou už vás nic nezastaví a směle se můžete vydat za svým dobrodružstvím, na které budete určitě ještě dlouho vzpomínat. Fotkami z takové dovolené ohromíte všechny přátele.

miami-1

Za zakladatele města je považovaná Julia Tuttle, která v místě vytvořila rozsáhlé plantáže. Díky tomu sem došla i železnice a s ní další osadníci. Během 20. století došlo k velkému růstu populace i celé oblasti.

Prvním Evropanem, který spatřil zdejší krajinu, byl Španěl Juan Ponce de León. Od roku 1900 do roku 1920 zde přibylo téměř 30 tisíc obyvatel. Potom zde byl povolený hazard a obyvatel stále přibývalo. V oblasti se také usadilo mnoho lidí z Kuby, kteří zde hledali útočiště před nastoleným režimem na Kubě.

V Miami je tropické monzunové klima s horkými a vlhkými léty a krátkými teplými zimami. Jedná se o druhé nejvlhčí místo ve Spojených státech. Podnebí je ovlivněno nadmořskou výškou, polohou, blízkostí Golfského proudu a pozicí nad obratníkem Raka. V lednu je zde kolem 20 °C. Deštivé období přichází v květnu a končí někdy v říjnu. To jsou zde teploty až 35 °C. Sníh zde byl zaznamenaný pouze jednou. Bylo to v roce 1977.