Zázračné psyllium  – jaké má účinky a proč jej užívat pravidelně

Při problémech s trávením nám nikdy není moc do smíchu. Máte problémy s vyprazdňováním a každý den jsou pro vás muka? Vsaďte na přírodní psyllium.

Zázračné psyllium – jaké má účinky a proč jej užívat pravidelně

Problémy s trávením a zažíváním nám umí pěkně znepříjemnit život. Lidé často trpí na zácpy opakovaně a tento problém se nevyhýbá ani dětem. Řešit tyto obtíže za pomocí projímadel je ale holý nesmysl, protože pak mohou být problémy ještě rozsáhlejší a ve většině případů si tělo na účinky projímadel zvykne a potom už bez nich v podstatě nemůže fungovat. Existuje ale i jiné a mnohem šetrnější řešení.

pexels-photo-1117493 (1)

Jitrocel vejčitý

Psyllium tablety Nakliceno jsou skvělým řešením. Jitrocel vejčitý neboli psyllium představuje skvělé řešení všech problémů e zažíváním a vyprazdňováním. Obecně se využívá při problémech se zácpou a málokdo už ví, že vlastně funguje i obráceně, ano dá se použít, i když vás zastihne průjem. Skvělou vlastností této přírodní formy vlákniny je to, že na sebe umí navázat vodu a mnohonásobně tak zvětšuje svůj objem, tím se ve střevech lépe rozpohybuje obsah a snadněji se nám vyprazdňuje. Na oba problémy se dá použít psyllium a nikdy nešlápnete vedle.

Jitrocel vejčitý je skvělý i při hubnutí, díky tomu, že zvětšuje svůj objem, navozuje dokonale pocit sytosti. Když si jej tak dáte například ráno, nebude vás během dopoledne přepadat vlčí hlad a snadněji se vám bude hubnout. Navíc i během hubnutí je příjem vlákniny velmi důležitý. Většinou si totiž nikdo z nás příjem vlákniny moc nehlídá a výsledkem jsou nejčastěji právě potíže se zácpou. I chronickou zácpu ale můžete rozehnat právě psylliem. Pomoci může i malým dětem, ovšem pozor, těm vždy dávejte pouze poloviční dávku, než dospělým. Také nezapomeňte, že je nutné jej zapít hodně vodou.

pexels-photo-1153369

Co ještě umí

A není to ani zdaleka všechno, co umí. Pravidelnou konzumací psyllia si zajistíte perfektní fungování nejen střev, ale i celého organismu. Z potravy už budete vstřebávat jen to, co potřebujete a zbytek nežádoucích látek poputuje z těla pryč. Jeho užívání se také podílí na udržení správné hladiny cholesterolu v krvi a docílíte toho, že se vám tuky nebudou ukládat tam, kde nepotřebujete. Nejde tak pouze o správné fungování zažívacího ústrojí.

Důležitá je pravidelnost, ideálně jej užívejte jednou nebo dvakrát denně, nejlépe ráno na lačno. Lépe už den nastartovat ani nemůžete.