Jak vyzrát na finanční tíseň?

Někdy lidé potřebují peníze, ale nemají je. A někdy peníze mají, ale potřebují jich daleko víc, než kolik jim jich je dopřáno. A když není kde brát a současně není ani žádný jiný zdroj, musí se takové peníze aspoň někde vypůjčit.

Peníze jsou totiž naprosto nezbytné, a kdo jich postrádá víc, než kolik je snesitelné, nemůže normálně existovat a nemůže být tedy se svým životem spokojený.

jedna lira

Ovšem říci si, že si vezmu půjčku a problém se stane minulostí, jenom tak nelze. Půjčky se u nás sice poskytují, ale ne vždy a ne všem. A proto mohou s takovou pomocí počítat jenom ti, kdo jsou bonitní, kdo splní všechny požadavky, jež jsou na ně konkrétním poskytovatelem půjček u konkrétní nabídky kladeny. A je logické, že pokud má někdo ve finanční nouzi prokázat, že je schopen splácet, nejednou neobstojí. Prokázat to, že člověk zvládne to, co nezvládá, že bude mít to, co nemá, je často velice těžké. Jenže banky si prostě stojí za svým. Žádají prokázání dost vysokých příjmů žadatele, chtějí vidět registry dlužníků bez negativních záznamů a nejednou kladou i další těžko splnitelné nebo i nesplnitelné podmínky.

Kéž by to jenom šlo zařídit i jinak! Kéž by se našel někdo, kdo by na těchto těžko splnitelných požadavcích nelpěl!

lira bankovka

A naštěstí to není jenom zbožné přání. Taková možnost tu skutečně je. Kupříkladu nebankovní americká hypotéka FAHD po nikom ze žadatelů nechce ani prokázat přemrštěné příjmy, ani mít dokonalé registry dlužníků, ba nevadí ani další nedostatky. Hlavní je tu to, zda zájemce o půjčení si dokáže splácet a zaručí to zástavou nemovitosti.

Tady tedy mají naději na úspěch právě ti, kdo jsou ve skutečně složité situaci, tady svítá naděje všem majitelům nějaké nemovitosti. A nejde jenom o nějaký pakatel, který by byla nebankovní společnost ochotna riskovat. Tady se dají vypůjčit i velké peníze s hodně dlouhou dobou splácení. A víc si lidé často nemohou přát.