Jak si založit vlastní web.

Web – webové stránky je tak široký, a hlavně zažitý pojem, že dnes už nikoho nepřekvapí objeví-li se webový odkaz doslova na každém výrobku, či v reklamě v televizi.

Krátká definice podle Wikipedie je: web, www nebo také World Wide Web v překladu celosvětová síť. Je systém prohlížení, ukládání a prohlížení dokumentů na internetu. Dokumenty čili webové stránky jsou prohlíženy pomocí webového prohlížeče zapisované ve formě URL. Jistě všichni chápeme, ale jak vlastně vzniká webová stránka?

založit web

Web si dnes může opravdu založit každý, a i ten nejmenší podnikatel se v dnešní době, bez vlastních webových stránek neobejde. Reklama, prezentace a nabídka služeb či produktů na internetu, je tak samozřejmá záležitost, že začínajícího podnikatele ani nenapadne, tuto možnost nevyužít.

Jak tedy na to? I když pro počítačového neodborníka se v prvních krocích může zdát založení webu nepřekonatelný úkol, vězte, že tomu tak není. Nejste totiž na to sami a kdo je vaše největší opora? Opět náš přítel Google a brzy zjistíte, že k založení jsou potřeba základní tři kroky.

  • Získání domény: doména je jméno, pod kterým vás ostatní najdou na internetu. Jméno vaší společnosti, kterou se prezentujete vašim zákazníkům. Za získání vaší domény se v průměru účtuje kole 170,-kč na rok.
  • Získání hostingu: hosting je místo, kde je váš web s doménou umístěn. Získáním hostingu máte prakticky zajištěno místo na síti. Za hosting se platí v průměru 1200,-kč na rok.

Tyto dva body jsou jediné, za které zaplatíte a spočítáme-li si kolik nás stojí měsíčně tyto dvě placené položky měsíčně, zjistíme, že prezentací našich služeb na internetu s potencionálními zákazníky je to zanedbatelná částka.

  • Nakonec potřebujeme program na správu a úpravu našich webových stránek. Osobně mám zkušenost s Wordpressem. V něm si již vytváříte samotné stránky, jak graficky, tak i textově. Vkládáte fotky svých výrobků apod.

webová stránka

To je opravdu jen základ všeho a stručný popis začátku založení vašeho webu. Leč úskalí a dalších náležitostí se vždy objeví, ať je to například SSL certifikát, kterým zabezpečíte svůj web mezi důvěryhodné stránky. Pluginy a aplikace které je potřeba při administraci webu a další a další technické náležitosti.

Člověk nemusí znát vše, hlavně když ví, na koho se obrátit. Protože mámě zaplacenou službu domény a hostingu, podpora společnosti, pod kterou jsme se registrovali by nám v těchto náležitostech měla pomoc. A pokud jste jako já, že chcete věci přijít na kloub za každou cenu, návodů a instruktážních videí (např. YouTube) je nespočet. A věřte, že to zvládne opravdu každý.