Web maminy s rakovinou

Pravděpodobně každá maminka ví, o čem mluvím. Plačící miminko, zblázněné hormony, a mnohdy i pocit samoty v této rané fázi nové životní etapy. Do toho všeho se zakladatelka webu, Šárka Šteinochrová, dozvěděla, že její mamince byla zjištěna rakovina. A aby toho nebylo málo pár měsíců po tom i jí doktoři sdělili, že má v těle několik nádorů. Začala léčba. Jako čerstvá máma, v průběhu léčby narážela na různé situace a to ji postupně dovedlo k nápadu založit blog, kde vše popisuje z pohledu maminky i dcery zároveň a s čím vším se musí žena-matka v průběhu léčby potýkat. Vzhledem k tomu, že šlo o dlouhodobý proces léčby, bylo samozřejmé, že se to dotklo celé rodiny i chodu domácnosti, především právě kvůli malému dítěti. Vznikla tak potřeba dát všem ostatním v podobné situaci najevo, že v tom nejsou sami, a že si mohou navzájem pomáhat.
nemocná žena
Postupně se z obyčejného blogu stalo sdružení Maminy s rakovinou. Hlavním posláním této organizace je, mimo jiné, zajistit maminkám v onkologické léčbě praktickou pomoc. Ne každá žena má kolem sebe rodinu, která by mohla vypomoci. Sama Šárka, která s manželem byla na všechno sama by v dané chvíli byla vděčná za jakoukoliv pomoc ať už v domácnosti nebo s péčí o syna, hlavně aby mohl zůstat s nimi. Místo toho ho museli v době chemoterapií vozit daleko k prarodičům.
Organizace sdružuje nejen maminky, ale i jejich děti či partnery, které tato situace samozřejmě také ovlivňuje. Jak sama Šárka říká, nejedná se pouze o onemocnění matky, ale je to rakovina celé rodiny. Často se totiž stává, že partner, který v sobě po celou dobu vše dusí, po ukončení léčby sám přichází do růžných náročných psychických stavů.
Součástí projektu je i uzavřená terapeutická skupina, která vznikla na sociální síti. Členové této skupiny jsou pouze maminky, které jsou momentálně v léčbě, nebo ji již mají za sebou. Mohou si tak vyměňovat různé poznatky či informace a navzájem se podporovat nejen co se nemoci týče.
žena po chemoterapii
Finanční pomoc získávají mimo jiné prodejem šperků, kdy čtyřicet procent částky z ceny jde na transparentní účet organizace. Dále sdružení pořádá různé charitativní akce, jako např. Skříně praskají, kdy kdokoliv může darovat své oblečení, které již nepoužívá.
Pokud by někdo měl zájem osobně pomoci, ať už výpomocí v domácnosti nemocné ženy nebo jakkoliv jinak, může se obrátit přímo na organizaci. Každá pomoc se velmi cení.